fbpx
Showbiz

“Në heshtje dhe me dashuri”, Albani dhe Miriami ndihmojnë plot 200 familje të pre.kura nga tërmeti

Personazheve publikë që kanë ndihmuar të prekurit nga tërmeti i 26 nëntorit i janë bashkuar dhe dyshja e njohur, Alban Skënderaj dhe Miriam Cani. Së fundmi, ka qenë Miriami që ka publikuar në Instagram faktin se ajo dhe Albani kanë ndihmuar 200 familje  që janë strehuar në kompleksin e kishës ortodokse “Shën Vlashi” në Durrës. “Jam e lumtur qe kemi arritur tju vijme sado pak ne ndihme rreth 200 personave te prekur nga termeti te cilet jane strehuar ne kompleksin e kishes ortodokse “Shen Vlashi” ne Durres. Ne keto dite te veshtira si shume te tjere ata kane nevoje per cdo lloj suporti material apo financiar. Cdokush qe deshiron te kontribuoj ne vazhdim per ato familje mund t’i drejtohet direkt kishes apo ketij numer kontakti: +355 67 201 4591. Perveç ndihmave bazike dhe jetesore duhet te ndihmojme njeri tjetrin edhe shpirterisht. Ashtu sic ushqehet dhe grohet trupi ashtu dhe shpirti ka nevoje per ushqim e ngrohtesi. Ndoshta prej natyres une dhe Albani jemi pak me diskrete e te rezervuar por ne heshtje dhe me dashuri e zemer jemi munduar te ndihmojme ku kemi mundur. Faleminderit te gjithe bashkeatdhetareve tane ne Shqiperi, Kosove, Maqedoni e Diaspore qe edhe njehere deshmuan qe kur bashkohemi ne emer te dashurise mund te marrim ne dore fatet e kombit e te bejme diferencen. Eshte deshmia se ENDE KA SHPRESE! Paqe e dashuri per te gjithe ju”, ka shkruar Miriami krahas një fotoje të publikuar në profilin e saj të Instagramit.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button