Showbiz

Njihuni me banoren e re të shtëpisë së “BBV2”?

Shtëpisë së “BBV2” sapo i është shtuar një banore e re, e cila është këngëtarja Ermiona Lekbello. Ermiona ka fituar disa vite më parë edhe Miss Durrësi.

Ermiona Lekbello është këngëtare e njohur. Në Dhjetor 2001, Ermiona Lekbello merr pjesë në Festivali i 40-të në RTSH me këngën “Nuk Te Dua”.

Në Dhjetor 2002, Ermiona Lekbello merr pjesë në Festivali i 41-të në RTSH me këngën “Nuk Ishte Dashuri”.

Në Dhjetor 2003, Ermiona Lekbello merr pjesë në Festivali i 42-të në RTSH me këngën “C’pune Ke Ti Me Dashurine”.

Në Dhjetor 2005, Ermiona Lekbello merr pjesë në Festivali i 44-të në RTSH me këngën “Gjysëm Ëndërr Je O Grua”.

Në Prill 2006, Ermiona Lekbello merr pjesë në Top Fest 3 me këngën “Te Pres”.

Në Nëntor 2006, Ermiona Lekbello merr pjesë në Kënga Magjike 2006 me këngën “Nuk Do Me Kesh Me Prane”.

Në vitin 2009, Ermiona Lekbello publikon albumin “Enderr”.

Më datë 18 Tetor 2020, Ermiona Lekbello publikon videoklipin “The Way I Feel”. Teksti i këngës u shkrua nga Ermiona Lekbello. Dhe së fundmi ajo u bë banore e BBV2.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close