Showbiz

“Nuk më hyn më në sy”, Hygerta Sako e thotë troç: Ja pse nuk shkoj më në Durrës

Mbrëmjen e djeshme në emisionin ‘Soiree’ ishte nata e qytetit të Durrësit.

Në studio ishin të thirrur personazhe të njohura që janë pikërisht nga ky qytet, shumë prej të cilëve u shprehën se Durrësi i sotëm nuk është ai që ata do të donin.

Në panelin e të ftuarëve ishte dhe moderatorja e njohur e sportit Hygerta Sako.

Ish Miss Albania 1995 është shprehur se ajo e ka braktisur vendlindjen e saj dhe nuk ka më dëshirë të shkojë atje, duke ju referuar ndryshimeve dhe transformimeve që i ka ndodhur Durrësit.

Të njëjtin qendrim me të kishte dhe blogeri Olti Curri, apo Kozeta Kurti, pasi sipas të cilëve ndërtimet pa kriter në këtë qytet, kanë shkatërruar çdo kujtim të tyre.

“Unë e kam brak tisur, unë kam shkuar në eks trem. Nuk më hyn në sy. Unë nuk shkoj në Durrës, sepse nuk gjej më asgjë nga ajo çfarë kam përjetuar dhe unë kam përjetuar fëmijëri shumë të bukur”, është shprehur Hygerta Sako.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: