Showbiz

Pas shérrit me MatoLalen, Stresi i del në krah Noizyt (Foto)

Ditën e djeshme, MatoLale publikoi këngën e tij më të fundit “Resto”, që hapur ishte një “diss” për Noizy-n. Mes rreshtave të këngës ai përmend edhe mikun më të mirë të Noizy-t, Vàrrosin. MatoLale e pranon se Noizy e ka mbështetur në fillimet e karrierës dhe thotë se e ka dashur si vëlla dhe nuk príste që të merrte “diss” prej tij. Ndër të tjera ai e akùzon Noizy-n si të pabesë dhe se ndihet i rrezíkuar nga MatoLale si reper i ri. Menjëherë pas këngës, pati një reagim të ashpër nga Noizy. Ky i fundit bëri publike disa biseda që kishte bërë me MatoLalen në qershor të vitit të shkuar, 1 ditë para se të publikonin bashkëpunimin e tyre “Adrenalinë”.

Në bisedë Noizy shihet se i kërkon MatoLales që ta shtýjnë publikimin e këngës së tyre, sepse ky i fundit kishte një mikun e tij të shtrùar në spítal. Nga mesazhet Noizy shihet se i ka kërkuar MatoLales të respektojë shokun, ndërsa ai i thotë se nuk mùnd ta shtyjnë këngën. Noizy u shpreh se MatoLale e bën të gjithë këtë për të marrë vëmendje prej tij dhe e paralajmëroi se shumë shejt do t’i harrohet emri.

Mirëpo edhe përgjigja nga MatoLale nuk vonoi. Ai ka publikuar disa komente nga kënga e tij, në të cilat fansa të Noizy-t shprehen se ky i fundit është arrògant dhe i pabesë dhe se i largon talentet e rinj nga grupi i tij OTR. Më pas Mato ka postuar në Instagram një pjesë nga kënga e tij dhe ka shkruar: “Gjithsesi në fund të videos e keni to be continued… si t’vi për mbarë. Edhe thuj hakerit që t’i ka mbyll faqet e míletit kujdes kur bën biseda. Unë jam ka Tirona s’përdor robt”. Më pas MatoLale ka akùzuar Noizy-n se ka lénë vetëm mikun e tij, Vàrrosin, në një moment shumë të vështérë, si për t’i vërtetuar pabesinë.

“Ti gàngster ke lénë Vàrrosin me dy plùmba në bark dhe ke shku t’u dhënë koncerte e t’u festu ditëlindjen. Rëndësi kanë lekët vàrja shokut. Dhe atë të shokut tim unë e kam dhuratë nga ty e kam pàgujt shumëfish atë famë që më ke ‘dhënë’ ti. Dhe ‘hàsëm’ me gjithë estradën prej teje. Suksese në jetë”, shkruan reperi. Si rrallëherë, në krah të Noizy-t ka dalë Stresi, i cili ndau në InstaStory një foto që e fshíu më pas. Ai i hídhi kunja reperit Mato Lalo, duke treguar se vetë ai dhe Noizy ishin të vetmit në Shqipëri dhe s’kishte të tjerë si ata.

“Shprehjet e mia dhe të atij tjetrit (Rigelsit) i gjen përjetë nëpër tattoo të njerëzve. Doni, s’doni, s’ka të tjerë nëpër Shqipëri, veç na dy, por ne jemi msu me njerëz si ju, të paqëndrueshëm. Dhe e kemi lexuar që jepni jetën për ne, demek se na doni? Sa për komísaríat, e le shokun në bàltë e u zhdùke. Ai si trim lùftoi por e pësoi. Plus meqë do me u hàkmarr, mos harro kto që thua n’tiron jena lale këtë verë të gjithë, por bëj muzikë se je talent dhe ti. Sa për në Park, kam qenë para teje dhe mos fut çunat në íntríga se janë alamet djemsh s’është parku najher muhabete muzike. Kur t’flet goja bohu gjùjts, mos përzi të tjerët. Shnet.”- ka shkruar Stresi, ndërsa më vonë e ka fshirë.

 

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: