Showbiz

Po kthehej nga dasma/ Humb jetën reperi i njohur grek, pamje nga aksidenti (Foto)

Reperi i njohur grek, Mad Clip, ose ndryshe Piter Anastasopoulos, humbi jetën në një aksident automobilistik, në orët e para të mëngjesit sot (2 shtator). Aksidenti ndodhi në Vuliagmeni,  periferi të Athinës, njoftojnë mediet greke.

Për arsye ende të paditura, reperi humbi kontrollin e automjtit, tip ‘Porsche 911’ dhe u përplas në një shtyllë. Përplsaj ishte aq  fortë, sa që reperi u bllokua në makinë  për dy orë të tëra, deri sa ekipet zjarrëfikëse arritën ta nxjerrin nga makina.

34 vjeçari u dërgua në spital me plagë të rënda. Pavarësisht përpjekeve të mjekëve, artisti nuk mundi të mbijetojë, si rrjedhojë humbi jetën në spital. Mad Clip po kthehej në shtëpi nga një dasmë, nga e cila kishte postuar shumë fotografi në llogarinë e tij në Instragram.

Kush ishte Mad Clip?

Mad Clip ose Piter Anastasopoulos ka lindur më 25 maj 1987 në Nju Jork konkretisht në zonën e Queens, derisa në 1999 babai i tij u transferua në Greqi për punë, duke marrë me vete familjen, kur  Mad Clip ishte 13 vjeç.  Siç ka deklaruar në një intervistë, që në moshë shumë të re ai dëgjonte këngë hip hop.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: