Showbiz

Prestigjozia britanike hyjnizon Kate: “Shkëmbi” i ri i familjes mbretërore pas vdekjes së Princit Philip

“U bë e qartë në varrimin e Princit Philip se e ardhmja e familjes mbretërore është e sigurt me Kate si qëndresën e tyre të re. E veshur në mënyrë perfekte dhe elegante me perla, ajo dukej si një regjent duke pritur”.

Ky është fillimi i botimit të British Sun për Dukeshën e Kembrixhit dhe gruan e Princit Ëilliam, i cili vodhi përshtypjet në funeral  javën e kaluar.

Artikulli hyjnizon Kate Middleton, duke theksuar se nga mënyra se si ajo bashkoi vëllezërit William dhe Harry, ajo tregoi se ka cilësitë e një mbretëreshe. “Ajo kurrë nuk devijoi nga roli i saj për të mbështetur burrin e saj”, me të cilin u martua rreth 10 vjet më parë.

Në fund të ceremonisë të së shtunës së kaluar, Kate ngushëlloi vjehrrin e saj të mërzitur dukshëm, Princin Charles 73-vjeçar, me një puthje në faqe dhe një përkëdhelje ngushëllimi në shpatullën e tij.

Pak çaste më vonë, Kate mori rolin e paqebërësit midis 38-vjeçarit William dhe 36-vjeçarit Harry.

Në muajt dhe vitet e ardhshme, vëren Sun, Dukesha 39-vjeçare do të jetë personi që jo vetëm Charles, por edhe Mbretëresha dhe e gjithë familja mbretërore do të mbështesë pas humbjes së Princit Philip.

Biografi i William Brian Hoey tha: “Falënderoj Zotin Kate është shkëmbi mbi të cilin do të mbështetet monarkia. Të shtunën, ajo u soll absolutisht pa të meta”.

Ekspertët pajtohen se në shumë mënyra Kate i ngjan nënës mbretëreshë, një nënë e përkushtuar që mbështeste plotësisht burrin e saj George VI, si në krizën që shpërtheu me rrëzimin e vëllait të saj nga froni dhe gjatë Luftës së Dytë Botërore.

Hoey gjithashtu vëren se “nëna mbretëreshë kishte cilësi ylli, diçka që Kate e ka me bollëk. Por ndryshe nga ajo, Dukesha ka aftësinë, si Princesha Diana, të merret vesh me njerëz të të gjitha prejardhjeve dhe klasave shoqërore. “Ajo do të jetë mbretëresha perfekte për William kur ai të bëhet mbret.”

Kishte raste gjatë ceremonisë të shtunën në St George’s Chapel në Windsor që Princi Harry dukej i turpëruar ndërsa rrinte vetëm, i izoluar nga të afërmit e tij.

Princesha Anna, Sophie Ëessex dhe burri i Princit Edëard nuk e përshëndetën një herë. Mbi të gjitha, ata ende kujtojnë intervistën e diskutueshme midis tij dhe gruas së tij Megan Markle në Shtëpinë e Operës Winfrey, e cila shkaktoi një tërmet në pallat.

Ekspertja e çështjeve të familjes mbretërore Ingrid Seëard komenton: “Pas asaj që Megan tha në Oprah për dukeshën e Kembrixhit, Kate do të kishte të gjithë të drejtën të shmangte edhe Harry-n.

Ajo thjesht ka mënyra kaq të bukura, siç e mësoi nëna e Carol dhe kur sheh një situatë të vështirë, ndërhyn. Kjo është arsyeja pse foli me Harry-n”. /abcnews.al

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: