Showbiz

‘Pushtohet’ ishulli me vila luksoze ku kaloi pushimet Ronaldo dhe 007

Xhihadistët e ISIS kanë pushtuar ishujt ku pushonte ylli i futbollit Cristiano Ronaldo dhe aktori i famshëm Daniel Craig. Terroristët islamikë kanë djegur vila dhe hotele luksoze para plazhit në ishullin Vamizi, Mozambik.

Banorët urdhëruan të braktisnin shtëpitë e tyre para se të digjeshin, thanë dëshmitarët. Vendi i mrekullueshëm u vizitua nga Princi Albert i Monakos në muajin e tij të mjaltit, futbollisti Christiano Ronaldo dhe Presidenti i ndjerë i Afrikës së Jugut Nelson Mandela.

Një banor i ishullit Mecungo foli për AFP duke i thënë se terroristët erdhën me anije gjatë natës dhe zgjuan cdo njeri. “Ata na thanë të vrapojmë nëse duam të jetojmë. Të gjithë ia mbathën nga ishulli”, tha ai.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: