Showbiz

Rita Ora hidhet nga 4,500 metra lartësi gjatë dokumentarit të ri për “National Geographic” (VIDEO+FOTO)

Rita Ora bërtiti ndërsa bëri një hedhje të frikshme me parashutë nga një lartësi prej 4,500 metrash gjatë një shfaqje të re aventureske.

Këngëtarja 32 vjeçe, është një nga yjet që merr pjesë në episodin “Running Wild with Bear Grylls: The Challenge”, që do të shfaqet premierë të dielën mbrëma në National Geographic.

Episodi i Ritës shfaqë aventurierin Bear, 49 vjeç, duke e çuar Ritën në Luginën e Zjarrit në Nevada për ta sfiduar atë në hedhje nga qielli, shkruan DailyMail.

Videot “trailer” të episodit tregojnë Ritën që duket e dërrmuar teksa fluturon në ajër pas një udhëtimi me aeroplan.

Përpara kërcimit, Bear e paralajmëron: “Do të jetë ftohtë, do të jemi lart, do të jemi në 4,000 metra mbi tokë, është minus 25 gradë atje lart”.

Rita Ora hidhet nga 4,500 metra lartësi gjatë dokumentarit të ri

Dhe Rita e tmerruar më pas përgjigjet: “O Zot!”.

Më pas ajo merr rrugën me nervozizëm në skajin e avionit përpara se të zhytet me një instruktor të lidhur në pjesën e pasme të saj.

Rita Ora hidhet nga 4,500 metra lartësi gjatë dokumentarit të ri

Pamjet tregojnë se ajo shpërthen në një buzëqeshje ndërsa shikonte pamjet poshtë saj përpara se të hidhej.

Rita Ora hidhet nga 4,500 metra lartësi gjatë dokumentarit të ri

Pasi zbarkoi dhe u ribashkua me Bear-in, ajo i thotë: “Sapo dola menjëherë! Ishte e mahnitshme!”, para se t’i thoshte: “Bravo Rita!”.

Rita Ora hidhet nga 4,500 metra lartësi gjatë dokumentarit të ri

Bear e mëson gjithashtu se si të lundrojë në terrene të panjohura, të ngjitet në shkëmb, të gjejë ujë dhe të bëjë një darkë mbi një zjarr kampi ndërsa ai e përgatit atë për të fituar nxjerrjen e saj në ditën e dytë.

Rita Ora hidhet nga 4,500 metra lartësi gjatë dokumentarit të ri

Russell Brand dhe Benedict Cumberbatch janë ndër yjet e tjerë që marrin pjesë në këtë serial dokumentar me Bear.

Rita Ora hidhet nga 4,500 metra lartësi gjatë dokumentarit të ri

Kjo vjen pak kohë pasi në fillim të kësaj jave Rita zbuloi gjatë një interviste se bashkëshorti i saj Taika Waititi ishte forca shtytëse pas albumit të saj të ri, “You & I”.

Ylli shqiptaro-britanik i muzikës pop tha për The Sydney Morning Herald këtë fundjavë se bashkëshorti i saj regjisor nxori në pah kreativitetin e saj dhe e inkurajoi atë të përfshihej më shumë në procesin e kompozimit të këngëve dhe shkrimit të teksteve.

Rita Ora hidhet nga 4,500 metra lartësi gjatë dokumentarit të ri

“Doja të tregoja një histori të gjetjes së dashurisë, por shkoi më thellë se kaq, sepse për të gjetur dashurinë, duhet të gjesh kush je, çfarë të bën të lumtur”, tha ajo.

Rita ishte aq e përqendruar në album, saqë u kthye në studio mëngjesin e parë pas dasmës së saj.

Rita Ora hidhet nga 4,500 metra lartësi gjatë dokumentarit të ri

“Kisha rezervuar një seancë incizimi me një producent, dhe nuk doja ta anuloja”, thotë ajo.

“I thashë: ‘Jam pak e lodhur pasi u martova dje’. Kështu ne kompozuam një këngë dasme. Fakti që truri im ishte pak i mjegulluar, funksionoi në favorin tim. Nuk kishte asnjë gjykim. Unë isha në moment të mirë”.

“Kënga e dasmës” – titulli i albumit “You & I” – është frymëzuar nga muzika e lëshuar në dasmën e çiftit.

Rita dhe Taika u martuan në shtëpinë e saj në Los Angeles në gusht të vitit 2022 dhe për fustanin e saj të nusërisë u kujdes stilisti me famë botërore, Tom Ford.

Çifti u martuan në një ceremoni të improvizuar që e planifikuan për vetëm dy javë me tetë persona të pranishëm.

Rita dhe Taika filluan lidhjen e tyre në mars të vitit 2021, përpara se të bënin publike romancën e tyre në gusht të atij viti.

Ata u njohën gjatë qëndrimit të Ritës në Australi, për spektaklin “The Voice Australia”, ku ajo është e angazhuar si anëtare e jurisë. /Telegrafi/

 

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close