Showbiz

Ronela Hajati fiton Festivalin e RTSh-së , këngëtarja do e përfaqësojë Shqipërinë në Eurovision

Pas një mbrëmje plot emocionesh dhe duartrokitjesh Ronela Hajati është shpallur fituese e Festivalit të 60-të të këngës, në Radio Televizionin Shqiptar.

Ajo do të përfaqësojë Shqipërinë në Eurovizion vitin e ardhshëm. “Sekreti”i Ronelës do të jetë kënga e cila do të na përfaqësojë në Eurovision i cili do të mbahet në Itali. Ndërsa, Alban Ramosaj me këngën “Theje”arriti të “rrëmbente”vendin e dytë,  dhe vendin e tretë shkoi për dy artistët Eldis Arrnjeti dhe Rezarta Smaja me këngët “Refuzoj” dhe “E jemja nuse”.

Pas përmbylljes së festivalit, Ronela Hajati me “Sekretin” e saj do të përfaqësojë Shqipërinë në Eurovision Song Content që zhvillohet në Torino të Italisë në 2022.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: