Showbiz

Si e priti publiku këngën e parë të Anës së Përputhen? I ndodh e papritura në YouTube

Ana Lleshi vendosi që t’i hyjë tregut muzikor, duke publikuar kështu këngën e saj të parë, shkruan lajmi.net. “Deal” titullohet projekti i parë i ish-konkurrentes së “Përputhen”, i cili erdhi i shoqëruar edhe me videoklip.

Ana i kishte kushtuar kujdes të madh anës vizuale të këngës së parë, ndërsa nuk munguan as skenat provokuese.

Por, si e priti publiku këngën e saj të parë? Në kanalin e saj në YoTube ku edhe e publikoi këngën, Ana ka marrë më shumë ‘unlike’ sesa pëlqime. Brenda më pak se 24 orë, ajo mori 9.1 mijë pëlqime dhe 12 mijë ‘unlike’, ndërsa grumbulloi afro gjysmë milioni klikime.

Në videoklipin e saj ishte edhe Atdhe Xharavina, me të cilin ka qenë shumë e afërt gjatë programit.

Lidhur me këngën e re të Anës kanë reaguar edhe disa prej konkurrentëve të “Përputhen”, duke e përkrahur atë në këtë rrugëtim.

Ana Lleshi publikoi ditën e djeshme këngën e saj të parë, me titullin “Deal”. Menjëherë pas publikimit të këngës, ndjekësit kanë reaguar duke komentuar e kritikuar ish konkurrenten e Përputhen në Youtube.

Ndjekësit mendojnë se Ana nuk ka aspak zë për të kënduar dhe këngës nuk i kuptohet asnjë fjalë. Krahas kësaj ata mendojnë se muzika shqiptare është kthyer në llum. Më poshtë do të gjeni disa prej komenteve të shkëputura nga Youtube.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: