Showbiz

“Vokali dhe performanca, pikët e forta të Albinës”, nis sot Eurovision 2023, Shqipëria performon natën e dytë!

Nis sot Eurovision 2023, festivali më i madh i këngës në Europë. Festivali do të mbahet në Liverpool Arena, në Mbretërinë e Bashkuar, ku Shqipëria do të performojë në natën e dytë gjysmëfinale më 11 maj.

Dy netët gjysmëfinale do të mbahen më 9 dhe 11 maj, ndërsa më 13 maj do të jetë finalja e madhe. Prej 11 vitesh në komentimin dhe dhënieve të pikëve të festivalit në RTSH, edhe këtë vit do të jetë gazetari Andri Xhahu.

I ftuar në “Mirëmëngjes Shqipëri”, Xhahu ndau emocionet që e shoqërojnë në këtë event. Xhahu shtoi se dëshiron të thyej rekordin për si komentatori që prezanton festivalin europian të këngës prej vitesh.

“Emocioni për eurovision më shoqëron prej muajsh shumë para se të nis festivali. E kam qëllim në vetvete të thyej rekordin e disa shteteve që kanë një komentator që e prezanton prej vitesh. Ky është viti im i 11, ndihem mirë, kjo nuk është vetëm çështje dëshire por edhe impenjimi.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close