Sport

1.5 miliardë euro shpenzime, merkato angleze ‘çmendet’

Merkato e kësaj vere në Angli nuk ishte me shpenzime të mëdha, ashtu siç në dy vitet e fundit kishte ndodhur. 6 ekipet kryesore bënë disa lëvizje të kujdesshme dhe ajo që mund të veçohet si më dorëlëshuara është Arsenali, që harxhoi gati 270 milionë euro, më pak harxhuar Siti dhe Totenham ndërsa Çelsi, Liverpuli dhe Junajtid akoma dhe më shumë të kursyera.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button