Sport

14 ekipet e Premierligës do të mblidhen për të diskutuar pas lajmit të Superligës

14 ekipet e Premier League do të zhvillojnë bisedime emergjente të Martën për të diskutuar lëvizjen e tyre të ardhshme pas njoftimit të planeve për të filluar një Super League të Evropës.

Liverpool , Manchester City, Manchester United, Arsenal, Chelsea dhe Tottenham kanë njoftuar të gjithë për qëllimin e tyre për të qenë anëtarë themelues të ligës së re të diskutueshme, duke lënë në të vërtetë të ardhmen e Premier League nën një pasiguri të madhe.

Sportsmail zbulon se klubet e mbetura pritet të zhvillojnë bisedime nesër për të formuluar një plan veprimi.  Takimi do t’u sigurojë të gjitha klubeve një mundësi të thonë fjalën e tyre për lajmet që kanë tronditur futbollin anglez në thelbin e tij gjatë 24 orëve të fundit.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: