Sport

2 sekonda larg rekordit të saj, Luiza Gega tregon që është në super formë në “Diamond League”

Luiza Gega ka qenë 2 sekonda larg rekordit të saj në “Diamond League”, megjithatë atletja shqiptare ka bërë një paraqitje bindëse në këtë garë.

Ajo është renditur e 10-ta me kohën 9 minuta, 11 sekonda e 94 të qindtat, duke konfirmuar se është në një formë shumë të mirë. Me këtë kohë, Gega ia ka dalë që të kapë edhe normën për në kampionatin Botëror.

Ndërkohë, në vend të parë u rendit atletja nga Etopia, Sembo Almayeu, e dyta u rendit keniania Jackline Chepkoech dhe e treta etiopiania Zerfe Uondemagegn.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close