Sport

20 minuta sherr masiv në futbollin shqiptar, arbitri ndërpret ndeshjen

Një nga ndeshjet e futbollit shqiptar është ndërprerë shpejt si pasojë e një sherri masiv. Kjo ka ndodhur në Peqin, teksa protagonistë bëhen stafet teknike.

Mësohet se takimi Shkumbini-Delvina është ndërprerë në minutën e 10-të për të mos vazhduar më. Pas golit të Delvinës me autor Mustën, pati një sherr masiv dhe pas 20 minutash ndërprerje, arbitri Klajdi Qëndra ka vendosur që takimi të mos vazhdojë për arsye sigurie.

Një dhunë që është e përsëritur, për më tepër në stadiumin e Peqinit. Tashmë u takon organeve disiplinore në FSHF të vendosin për këtë ndeshje, por me shumë gjasë ajo nuk do të përsëritet.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close