fbpx
Sport

4 raste me covid para ndeshjeve të kësaj jave në Seria A

Në pra të ndeshjeve të javës së katërt të Serisë A, shtohen rastet e infektimit të futbollistëve me COVID-19. Torino njoftoi se kanë rezultuar tri raste pozitive, me një lojtar dhe dy anëtarë të stafit. Klubi “granata” nuk bëri të ditur emrat e tre personave në fjalë për të ruajtur privatësinë.

Ndërkohë edhe te Crotone ka një rast pozitiv me Koronavirus pak orë para ndeshjes me Juventusin. Bëhet fjalë për sulmuesin Dragus, i cili sapo është kthyer nga grumbullimi me Rumaninë U-21. Për këtë arsye, skuadra kalabreze është në izolim të plotë, por ndeshja me bardhezinjtë nuk është në rrezik.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button