Sport

8 fitore rresht, Barcelonën nuk e ndal më askush

Barcelona nuk e lëshon kreun edhe pse vuan shumë në transfertën e Girona-s ku fiton 1-0 me gol të Pedrit. Mesfushori i talentuar i rritur në akademinë katalanase mendoi për të shpëtuar skuadrën e Xavit që vuajti shumë për të shkuar te fitorja.

Ndeshje e luftuar nga të dyja skuadrat ndërsa katalanasit e vuajtën shumë mungesën e Ousmane Dembele në krahun e djathtë të sulmit pasi francezi vuan nga një dëmtim. Kjo është fitorja e tetë rresht për Barcelonën që nuk po ndalet në kampionat dhe e çon në 6 pikë diferencën nga Reali i Madridit që duhet të luajë ndeshjen e radhës ditën e dielë.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close