Sport

Argjentina dhe Kroacia për një biletë në finalen e Botërorit, dalin formacionet zyrtare

Argjentinë-Kroaci është gjysmëfinalja që do të luhet sonte në orën 20.00, e vlefshme për Botërorin e Katarit. Pak më parë janë publikuar edhe formacionet.

Si trajneri i kombëtares “Albiceleste”, Lionel Scaloni ashtu edhe ai kroat, Zlatko Daliç kanë bërë zgjedhjet e tyre. Nga minuta e parë e nisin më të mirët, pasi bëhet fjalë për një takim të rëndësishëm.

Argjentina (4-3-1-2): E. Martinez; Molina, Romero, Otamendi, Tagliafico; De Paul, Enzo Fernandez, Paredes; Mac Allister; Messi, Alvarez.

Kroacia (4-3-3): Livakovic; Juranovic, Lovren, Gvardiol, Sosa; Kovacic, Brozovic, Modric; Pasalic, Kramaric, Perisic.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close