Sport

Arjol Zeneli medalje bronzi në kampionatin U 18 në boks të zhvilluar në Budva të Malit të zi

Arjol Zeneli medalje bronzi në kampionatin U 18 në boks të zhvilluar në Budva të Malit të zi nga data 13-23 tetor. Një arritje mjaft e rëndësishme për boksierin vlonjat që ka përfaqësuar Shqipërinë në këtë aktivitet me pjesmarrje të më shumë se 35 shteteve.

Vetë Arjoli konfirmon se pjesmarrja ishte padyshim mjaft e rëndësishme por mbi të gjitha medalja dhe vëndi i tretë në botë.

Traineri Gëzim Zeneli konfirmon se në takimin e tretë me boksierin rus është bërë padrejtësi që do të bëntë që Arjoli të luante për medalje ari ,ndërkohe që boksi ka njohur rritje ku Flamurtari ka katër medalistë por duhet më shumë investim dhe mbështetje.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: