Sport

Arrestohet ish-sulmuesi i Skënderbeut, dyshohet për trafikim të njerëzve

Sulmuesi i Prishtinës, Oto Xhon, është arrestuar nga policia kosovare, për arsye se dyshohet për trafikim njerëzish.

Sipas deklaratës së policisë, nigeriani është arrestuar dhe pas marrjes në pyetjeve është dërguar në paraburgim.

Oto Xhon ka luajtur gjithashtu dhe për Skënderbeun në sezonet 2018-19 dhe 2019-20.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close