Sport

As dhjetë minuta nuk rezistojmë, vjen goli i parë nga francezët

Shqipëri – Francë 0-1
9′ Toliso

Shqipëria: Berisha, Gjimshiti, Veseli, Dermaku, Hysaj, Lenjani, Gjasula, Qose, Bare, Manaj, Balaj
Trajner: Edi Reja

Franca: Mandanda, Varan, Lengle, Kimpembe, Toliso, Sisoko, Mendi, Buboua, Grizman, Ben Jeder, Zhirud
Trajner: Didier Deshamp

Minutë pas minute:

9′ GOOOL Franca! Ka realizuar Toliso pas një krosimi në zonë, duke e çuar topin në cepin e portës.

8’ Francezët në sulm dhe është Hysaj ai që shkakton faull në dëm të Sisokos duke mos e lejuar t’i afrohet zonës.

4’ Mundësi e mirë për Francën me anë të Dubos i cili tenton krosimin por Gjimshiti largon topin nga zona.

1’ Kuqezinjtë e nisin mirë takimin duke dalë menjëherë në sulm aty ku vjen kërcënimi i parë në portë por nuk përfitojmë.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: