Sport

Barazim në derbin e Berlinit, Shtuttgart fiton me Werder Bremen

Barazim 1-1 derbi i Berlinit mes Union Berlin dhe Hertha Berlin, ndeshje që e mbylli javën e 27-të të Bundesligas. Me objektiva të ndryshëm me Union që lufton për një vend në Europa League dhe Herthan që luan për mbijetesë, ishin vendasit që kaluan të parët në avantazh me golin e Andrich pas 10 minutash lojë, por për t’i dhënë një pikë Herthas mendoi Lukebakio që realizoi në minutën e 35-të golin e 1-1 me penallti. Një barazim që kënaqi deri diku të dyja skuadrat. Fitoi 1-0 ndërkohë Shtuttgart ndaj Werder Bremen me rezultatin minimal 1-0 me autogolin e suedezit Augustinsson.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: