fbpx
Sport

Barcelona do të paguajë 52 milionë euro më pak në paga, pas largimeve të fundit

Barcelona ka shtuar hapësira për pagat, pas largimeve të fundit. Thuhej se problemet me pagat po i bllokonin Barcelonës transferimin e emrave si Memphis Depay apo Georginio Wijnaldum. Lëvizjet e fundit nga klubi katalan kanë bërë që tashmë të ketë 52 milionë euro hapësira në paga.

‘Sport’ shkruan se largimi i Luis Suarez, Ivan Rakitic e Arturo Vidal bën që Barca të ketë 52 milionë euro më pak obligime. Samuel Umtiti dhe Jean Clair Todibo janë lojtarët e ardhshëm që pritet të largohen nga skuadra. Barca synon edhe afrimin e Eric Garcia në këtë merkato. 

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button