Sport

Barcelona ka akord me mesfushorin e Liverpool, Laporta i beson Koeman

Georginio Wijnaldum është i preferuari i Ronald Koeman në mesfushë për merkaton dhe Laporta duket se dëshiron t’ia plotësojë dëshirën trajnerit. Tashmë që ai ka marrë zyrtarisht drejtimin e Barçës, ka nisur punën për të forcuar skuadrën për sezonin e ardhshëm. Eric Garcia do të jetë afrimi i parë, ndërsa lojtarë të tjerë në fund të kontratave janë në shënjestër

Nga ajo që bëhet me dije Georginio Wijnaldum i Liverpool ka arritur gjithashtu një marrëveshje me Barcelonën. Të dy palët kanë një para-kontratë me njëra-tjetrën, teksa ardhja e tij mund të quhet një votë besimi e Laportas për qëndrimin e Koeman.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close