fbpx
Sport

Barcelona tërbon Juventusin dhe Ronaldon me postimin pas ndeshjes! Foto e Messit dhe mbishkrimi thumbues

Lionel Messi, “GOAT”, një shkurtim universal i cili përmban më të mirën e një profesionisti. Dhe Barcelona e di mirë këtë, aq shumë sa që në fund të ndeshjes kundër Juventusit, ata i japin një “cicërimë” provokuese botës së Juventusit nëpërmjet rrjeteve sociale:

“Ne jemi të lumtur që ishit në gjendje ta shihnit Messin, më të madhin ndonjëherë”.

Një provokim që padyshim i zemëroi tifozët e Juventusit, duke pasur Ronaldon në ekip. Por, duke u kthyer te Messi, Barcelona donte ta festonte atë, në mbrëmjen në të cilën mungoi përballja e shkëlqyeshme me Cristiano Ronaldon.

Shiriti i kapitenit, përqafimet e shokëve të tij të skuadrës, ai ngazëllim çlirimtar pas penalltisë do të thotë më shumë sesa një sukses i thjeshtë që i dha Barcelonës përparësinë absolute në Grupin G të Ligës së Kampionëve, duke mundur kundërshtarin më të vlerësuar.

Gjithçka erdhi brenda disa orësh nga lajmi i dorëheqjes së Bartomeu dhe të gjithë bashkëpunëtorëve të tij në menaxhim.

Presidenti, me të vërtetë ish-presidenti, vendosi të shmangej në prag të ndeshjes kundër Juve dhe kështu, pa kundërshtarin e tij të madh, në këtë Barcelonë, Leo Messi u kthye në qendër, jo vetëm për golat dhe lojërat e tij, por për atë që ka përfaqësuar gjithmonë. Barcelona e mposhti Juventusin në shtëpi me rezultatin 0-2, ndërsa Mesi shënoi nga pika e bardhë.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button