Sport

Basketboll/Ekipi vlonjat ,një nga nisjet më të dobëta të kampionatit në këto vitet e fundit

Tre humbje te rregjistruar ne kampionat,Flamurtari ne basketboll per femra,kampion ne fuqi, ne nisjen me te dobet te sezonit ne 10 vitet e fundit.

Traineri i i Flamurtarit Viron Toska e pranon se kjo nuk eshte nisja e kampionatit qe pritej,ajo cfare ndodh aktualisht nuk mendohej,por sipas Toskes jane nje sere faktoresh qe kane ndikuar, duke nisur nga vete skuadra dhe pastaj faktoret kunder qe kane ndikuar negativisht tek skuadra.

Nje prej tyre edhe fakti se tashme FSHB po vepron me dy standarte,duke e lidhur gjithcka me favorizimin e hapur ndaj skuadres se re te Tiranes,nen drejtimin e Mirza Alibegajt,nje skuader qe ka mbeshtetje nga FSHB,ku edhe punon edhe vete motra e traineres ,Edra Alibegaj.

Nisja e dobet natyrisht qe duhet pare fillimisht tek skuadra sipas Toskes,por edhe gjykimi ka nje tjeter ane te medaljes,referuar ndeshjeve kur luan Flamurtari. Toska i referohet humbjes me Vllaznine ne Shkoder,ne nje ndeshje ,ku nje prej lojtareve te skuadres vlonjate deshironte te mos hynte serish ne parket. Toska ka theksuar se Flamurtari ka gabimet e veta,por gjyqtaret kane ndikuar padyshim.

E megjithate Toska konfirmon se objektivi mbetet titulli,ose te tre trofete e sezonit. Flamurtari sipas tij do te perforcohet serish,ndersa pretendent per titull sipas tij do te jene Flamurtrai dhe Tirana qe drejtohet nga Erald Borova,skuader qe fitoi pak dite me pare po ndaj Flamurtarit.

 

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close