fbpx
Sport

Bayern fiton me “poker” ndaj Biefeld, Muller dhe Lewandowski shënojnë nga dy gola

Bayerni Munich ka bërë detyrën në transfertën ndaj Armenias së Bieleffeldit, pasi ia doli të triumfojë me rezultatin e thellë 1-4 dhe të ngjitet në kuotën e 9 pikëve, me tre fitore në katër ndeshjet e para të kampionatit.

Kampionët në fuqi zgjidhën gjithçka shumë shpejt përballë skuadrës së sapongjitur në Bundesligë, pasi zhbllokuan sfidën me anë të Thomas Muller dhe më pas ishte Lewandowski që dërgoi topin në rrjetë dy herë, duke çuar bavarezët në dhomat e zhveshjes me avantazhin e tre golave. Në fillim të pjesës së dytë ishte sërish Muller që kompletoi dopietën personale, ndërsa Doan për vendasit shënoi golin e nderit.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button