Sport

Bayern “shqyen” 7-0 Bochum-in, Dortmundit i mjafton 1 gol i Reus

Skuadra Bayern Munchen ka fituar me rezultatin e thellë 7-0 sot përballë Bochum. Protagonist për bavarezët ishte anglezi Harry Kane, i cili gjeti tripletën e parë me klubin e ri.

Golat e tjerë u shënuan nga Choupo-Moting, Sane, De Ligt dhe Tel. Me këtë fitore Bayern rikonfirmohet në vendin e parë me 13 pikë, 1 më shumë se Stuttgart e vendit të dytë, e cila mundi 3-1 Darmstadt ditën e djeshme.

Ndërsa skuadra e Dortmund mori një fitore minimale 1-0 përballë Wolfsburg. Verdhezinjve u mjaftoi një gol i kapitenit Marco Reus.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close