Sport

Benevento e feston fitoren kundër Juventusit me një reagim qesharak në rrjetet sociale

Benevento e ka festuar fitoren historike kundër Juventusit me një reagim qesharak në rrjetet sociale.

Adolfo Gaich e shënoi golin e vetëm dhe atë që ishte goli i tri pikëve historike për Beneventon të dielën në Allianz Stadium, në përpjekjet e saj për mbijetesë në ligën elitare italiane, raporton Gazeta Express. Benevento nuk kishte shënuar fitore në 11 ndeshje radhazi në ligë, dhe hera e fundit kur e shikoi fitoren ishte 6 janari.

Ndërsa sot, ajo e regjistroi fitoren e shtatë në Serie A këtë sezon dhe të dytën kundër një klubi të madh në historinë e vet. Benevento festoi me dy reagime në Twitter pas përfundimit të ndeshjes në Allianz Stadium.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: