Sport

Boksieri shqiptar “bishë”, mposht me KO kundërshtarin ukrainas

Jurgen Uldedaj rikthehet në ring me një fitore bindëse. Boksieri lezhjan ka mundur me nokaut në raundin e shtatë ukrainasin Dmitri Serguta. Kjo ishte fitorja e 14-të e 23-vjeçarit që bokson në kategorinë “Cruiser” (deri në 90 kilogram).

Uldedaj prej vitesh stërvitet në Gjermani nën urdhrat e trajnerit Dirk Dzemski dhe promotorit më të njohur në Gjermani Ulf Steinforth. Me kalimin e viteve Uldedaj ka legjitimuar veten si bokseri numër një në peshën “Cruiser” në skenën gjermane të boksit.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: