Sport

Beckham “shënjestron” Messin dhe Cristiano Ronaldon për t’i transferuar te… Inter Miami

David Beckham po shënjestron Kristiano Ronaldon dhe Lionel Mesin për ta sjellë te Inter Majemi. Anglezi, i cili vetë është aktivizuar, në MLS, te LA Galaxy, tani ka në pronësi, ekipin, me bazë në Florida. Mesa duket ish-kapiteni i Anglisë, preferon, jashtë mase, dy yjet e futbollit botëror, teksa më herët afroi në skuadër edhe Higuainin e Matuidin.

Ekipi i tij, pavarësisht këtyre blerjeve, nuk ka arritur të lërë shenjë në kampionatin amerikan, por, duket se Bekam, nuk do kursehet për ta kthyer Inter Miamin e tij, në një nga ekipet elitë të Amerikës së Veriut. Gjatë një interviste të dhënë së fundmi për AFP, ai u shpreh:

“Lojtari duhet të jetë i duhuri për ekipin tim. Pra, nëse këta lojtarë do ketë ende ambicie për të fituar, ne do të firmosim me të. Prioritet për ne është të firmosim me lojtarë që kanë eksperiencë dhe që kanë ende dëshirë për të qenë më të mirët në fushë”, deklaroi Bekam.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: