Sport

Botërori i Katarit/ Ndalohet futja e flamujve të Kosovës dhe Shqipërisë në ndeshjen Serbi-Zvicër

Ndeshja Serbi-Zvicër duket mbodhi shumë tifozë shqiptarë në Katar. Nga pamjet e qarkulluara në rrjete sociale shikohen shume tifozë të cilët ishin në stadium por edhe jashtë tij me falmuj të Shqipërisë dhe të Kosovës.

Ajo çfarë është mësuar nga tifozët, është se flamujt kombëtarë të Shqipërisë dhe të Kosovës nuk janë lënë që të futen brenda stadiumit, ndërsa jashtë tij atmosfera ishte komplet tjetër.

Kujtojmë se me kombëtaren e Zvicrës, lujanë edhe disa futbollistë shqiptarë, mes tyre Xherdan Shaqiri dhe Granit Xhaka.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close