Sport

Brazilianët anulluan ndeshjen, Argjentina mund të fitojë në tavolinë

Një ditë pas pezullimit të ndeshjes Brazil- Argjentinë, bëhet me dije se FIFA po heton çeshtjen dhe pas 72 orësh do japë një vendim. Sipas mediave ndërkombëtare sportive, nuk ka një datë që të riluhet ndeshja, që mund të çojë në ndeshjen e Argjentinës në tavolinë.

Kujtojmë se autoritetet shëndetësore në Brazil ndaluan lojën përgjysmë, pasi sipas tyre 4 lojtarë argjentinas kanë udhëtuar nga Anglia për në Brazil, dhe nga ky vend, udhëtarët duhet të qëndrojnë në karantinë për dy javë.

Pas kësaj situatë, Messi është parë i acaruar.“Ne kemi qenë këtu për 3 ditë dhe ata prisnin që loja të fillonte për të na thënë që ne nuk mund të luanim”, tha ai. Mediat kryesore të dy vendeve hapeshin me titujt: “Brazili kampion botëror i budallenjve” dhe “Argjentinasit nuk respektojnë rregullat”.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: