fbpx
Sport

Buffon i përjetshëm, sonte në mbrëmje luan sfidën e 650 në Seria A

Gigi Buffon do të kthehet në fushë si titullar në kampionat mbrëmjen e sotme. Ai do të ketë 3 ndeshje më shumë se Maldini në Serie A, në total; 31 më shumë nga Totti dhe 35 nga Zanetti. Pothuajse tre muaj më vonë, 42-vjeçari arrin 650 ndeshje. Një shifër që frikëson thjesht me leximin e saj. Një fakt historik, i cili merr formë nga 1995-1996, sezoni i debutimit dhe përfundon në Crotone. Sonte, në orën 20:45, Gigi do të fillojë sezonin e tij të 24-t si profesionist, duke u shkëputur nga Paolo Maldini me tri ndeshje.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button