Sport

Casemiro tregon arsyen pse e u largua nga Real Madridi

Casemiro, aktualisht një yll i skuadrës së Erik ten Hag, Manchester United, shpjegoi vendimin e tij për t’u larguar nga Real Madridi në verën e vitit 2022.

Në sezonin e tij të parë në Old Trafford, mesfushori luajti 51 ndeshje, duke shënuar shtatë gola dhe duke dhënë gjashtë asistime.

Tashmë, 31-vjeçari ka shpjeguar vendimin që ka marrë. Në një intervistë me “Placar”, Casemiro pohoi se “ishte mundësia ideale për të lënë një klub të madh si (Real Madrid), në një moshë që ende i lejon atij të ketë atë uri për të vazhduar të fitojë.

Nëse do të kishte kaluar dy ose tre vjet nga tani, nuk do ta kisha lënë Real Madridin për të shkuar në një tjetër të madh”, tha braziliani.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close