Sport

Chelsea fiton pastër ndaj Watfordit dhe rimerr vendin e katërt

Pas vetëm pak orësh në vendin e pestë, Chelsea mposhti Watfordin me rezultatin e pastër 3-0 dhe u rikthye sërish në vendin e katërt, duke parakaluar Manchester United. Vetëm pak ditë pas humbjes ndaj West Hamit, djemtë e Lampard reaguan në mënyrë mjaft të mirë, duke zhvilluar një ndeshje perfekte në “Stamford Bridge” dhe duke mos e vënë asnjëherë në dyshim fitoren.

Sfida u zhbllokua në minutën e 28′ nga sulmuesi francez Olivier Giroud, i cili shfrytëzoi maksimalisht një pasim të Barkley, ndërsa pak para fundit të pjesës së parë braziliani Willian dyfishoi shifrat nga pika e penalltisë. Pjesa e dytë ishte gjithashtu e dominuar nga “blutë e Londrës”, të cilët në minutat shtesë gjetën edhe golin e tretë me anë të mesfushorit anglez Barkley, ndërsa me tre pikët e sotme u ngjitën në kuotën e 57 pikëve.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close