Sport

City i rrëmben kreun Arsenalit, United “blindon” zonën Champions

Man City është ngjitur në vendin e parë duke mposhtur 1-2 në transfertë Fulham në javën e 33 të Premier League.

Sa i përket golave, për qyetarët realizuan Haaland 3′ me panallti, dhe Alvarez 36′, ndërsa për vendasit barazoi përkohësisht Carlos Vinicius.

Ndërkohë, në ndeshjen e radhës Man City pret West Ham.

Fitore ka arritur edhe Man United duke mposhtur 1-0 Aston Villan.

Goli i vetëm për ekipin e Ten Hag u realizua nga Bruno Fernandes 39′.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close