Sport

Conference League, Tottenham-Rennes nuk do të luhet, “gjelat” rrezikojnë përjashtimin

Zyrtare: Tottenham-Rennes, ndeshja e fundit në Grupin G në Conference League nuk do të luhet, ky është vendimi i fundit i marrë nga UEFA. Ekipi londinez e kishte të pamundur të zbriste në fushë si pasojë e përhapjes së madhe të COVID-19, për këtë arsye kjo ndeshje nuk do të luhet më.

Gjatë njoftimit, UEFA shpjegoi se pavarësisht përpjekjeve për të gjetur një datë të përshtatshme, për të luajtur këtë sfidë, kjo ishte e pamundur. Tani ekipi i drejtues nga Antonio Conte rrezikon humbjen në tavolinë 3-0 dhe përjashtimin nga ky turne.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close