Sport

Drejtuesit e Liverpoolit janë penduar që kanë paguar 100 milionë euro për Nunez

Botimi spanjoll El Pais raporton se ka një keqkuptim në rritje brenda drejtuesve të Liverpool-it se pse klubi shpenzoi 100 milionë euro për transferimin e Darwin Nunez.

Sipas burimit, drejtuesit e Reds besojnë se blerja e uruguaianit për një shumë rekord për klubin është gabimi më i rëndë i Liverpool-it në epokën e Jurgen Klopp.

Menaxhmenti e bëri këtë përfundim bazuar në rezultatet që tregon Darvini gjatë stërvitjeve dhe ndeshjeve, shkruan albeu.com.

Nunes ka qenë jashtëzakonisht në të gjitha klubet e mëparshme, duke shënuar 70 gola në 144 ndeshje. Por me një fanellë të Liverpool-it, ai kaloi pesë takime dhe shënoi vetëm dy herë.

Si e vlerësoni transferimin e Nunez, nisur nga rezultatet e uruguaianit në ndeshjet e para për kuqezinjtë?

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close