Sport

Dy golat e Shaqiri i japin fitoren Liverpulit

Ka shkëlqyer mbrëmjen e sotme futbollisti Xherdan Shaqiri në ndeshjen mes Liverpulit dhe Mançester Unajtid. Dy golat e Shaqirit në minutat ‘73 dhe ‘80 i kanë dhënë skuadrës së Liverpulit fitoren e sigurt, në një kohë kur ndeshja dukej se do të dilte barazim, pasi deri në ato momente rezultati ishte 1-1.

Ndërkohë në rrjetet sociale po shprehet keqardhje veçanërisht për trajnerin Murino që me sa sduket nuk po arrin ta nxjerrë dot skuadrën nga humbjet,. Madje dikush kujton se pikërisht në 17 Dhjetor, tre vite më parë skuadra e tij humbi në ndeshjen përballë Çelsit.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close