Sport

Ekipi vlonjat ka humbur në shtëpi përballë Dinamos

Flamurtari i jep lamtumirën kupës së Shqipërisë që në turin e parë. Ekipi vlonjat ka humbur në shtëpi përballë dinamos me shifrat 2-1. Golat u shënuan në pjesë të dytë ndërkohë që të dyja skuadrat e mbyllën me 10 lojtarë. Pjesë e parë është mbyll pa gola. Por me lojë të luftuar ndërsa me të kuq kanë dalë Fejzaj nga Dinamo dhe Balilaj nga Flamurtari. Në pjesën e dytë ndodh gjithcka.

Fillimisht shënon Dinamo me sms të sulmuesit Xhixhiua. Për Flamurtarin barazon pak minuta më vonë Mukoj, Por në minuten e 92-të Da Silva me penallti i jep fitoren Dinamos që kalon në turin tjetër. Të mërkurën nis kampionati i kategorisë së parë teksa Flamurtari pret Turbinën.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close