Sport

Fitorja e dytë radhazi për Bayern Munchen, Dortmund ia del në transfertë

Bayern Munchen merr fitoren e dytë radhazi në kampionat. Këtë herë, bavarezët mundën 3-0 Bochum në shtëpi. Pjesa e parë do mbyllej me golin e Muller, sulmuesi gjerman do realizonte për t’i dhënë qetësinë e duhur skuadrës.

Në të 64-tën, është Kinglsey Coman që “tund rrjetën” dhe dërgon në festë stadiumin. Pak më vonë Gnbary ekzekuton saktë një penallti.

Dortmund triumfon 0-2 ndaj Ëerder Bremen, me golat e Bynoe dhe Brandt.

Sa i takon renditjes, Bayern kryeson me 43 pikë, e ndjekur nga verdhezinjtë e Dortmund me 3 pikë më pak.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close