Sport

Flamurtari/Dy javë kohë për të përgatitur ndeshjen me Partizanin

Dy javë kohë për të përgatitur ndeshjen me Partizanin, të mjaftueshme duke patur në konaideratë faktin se luhet edhe përball ekipit që kryeson renditjen.

Traineri i Flamurtarit Ilir Daja e ka cilësuar një ndeshje të rëndësishme ,por edhe të vështirë,duke patur parasysh faktin se luhet një sfidë mjaft delikate. Ashtu si kundërshtarit i duhet fitorja për objektivat e veta,ashtu edhe Flamurtarit i duhet fitorja për të shkuar sa më lartë në renditje.

Traineri Daja ka folur edhe për mungesat si Siljanovski dhe Alvesh,por do të jetë gati Kale,të cilin e ka cilësuar si një blerje të re dhe mjaft të rëndësishme në këtë periudh,ndërsa fakti që luhet të premten në orën 18 padyshim pritet të sjell edhe sa më shumë sportdashës në shkallët e stadiumit. Dhe pikërisht në këtë sfidë duhet që publiku të marri kënaqësi nga skuadra e vet.

Mesfushori driz Batha luan përballw të kaluarës së vet,ndërsa ka komentuar se në ndeshje të tilla nuk ka nevoj për motivim ekstra,gjithçka vjen natyrshëm në fushë. Luhet përball Partizanit dhe Batha kërkon tre pikët. Për çdo lojtar ndeshje ndaj ish skuadrave ku kanë luajtur kanë ndodhur përherë.

Në Vlorë janë duke u kryer  përgatitjet e fundit,me fushën që është tashmë në gjendje optimale,ndërsa takimi do të luhet ditën e premte në orën 18.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close