Sport

Flamurtari luan përballë Kamzës ndeshjen e fundit në shtëpi për këtë vit

Vlonjatët kërkojnë fitoren e dytë radhazi, pas asaj me Laçin. Në konferencë për shtyp, para këtij takimi zv traineri Ergi Lubani, i cili deri pak kohe më parë këtë post e ka mbajtur tek Kamza, ka folur mbi rendësinë e ndeshjes, ndërsa pikërisht për këtë fakt është  Lubani që ka qenë i pranishëm në konferencë.

“E njoh Kamzën pasi kam trajnuar atje dhe ka një skuadër që nuk e meriton aspak vendin në tabelë, referuar padyshim grupit të lojtarëve dhe me cilësi që ka në gjirin e vet. Ky kampionat është shumë i fortë dhe diferencat janë shumë të vogla, por duam fitoren e dytë radhazi edhe për faktin se luajmë në shtëpi.”

Goran Siljanovki dhe kapiteni Tomislav Bushic kanë shoqëruar zv trainerin në konferencë. Për lojtarët objektivi mbetet vetëm fitorja,teksa Siljanvski ka theksuar se mbetet një takim I vështirë.

Katër forca në sulm ndaj Kamzës, ku veç Bushic do të jenë edhe Alvesh, Kale e Torasa,në sulm cilësor,që për Byushic, do të tregojë vlerat reale edhe pse të katërt luajnë për herë të parë bashkë.

Flamurtari-Kamza luhet të shtunën në Orën 17 në Vlorë.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close