Sport

Flamurtari-Tirana/Ndeshje rivalesh në Vlorë

Ndeshje rivalesh ne Vlore. Per te percaktuar skuadren fituese duhen madje edhe minutat shtese.

Flamurtari-Tirana ne basketboll per femra ka qene gjithmone nje ndeshje e tille,dhe takimi i te shtunes i ka perligjur te gjitha. Nje takim i luftuar dhe me mjaft rivalitet,ndersa ne fund Tirana del fituese nga Vlora. Ka nisur me lufte te forte sportive dhe ashtu ka vijuar gjate gjithe pjeses se pare,ku asnje nga smkuadrat nuk mund te shkeputej per te krijuar ne avantazh te favorshem.

Tirana e ben ne perioden e trete te takimit,duke u shkeputur deri ne 10 pike,kur rezultati rregjistrohej ne shifrat 54-44 per ekipin bardheblu. Por Flamurtari nuk ka nder mend te barazohet dhe 10 minutat e treta mbyllen me nje avanatzh te lehte te Tiranes,me dy pike.

Perioda e katert dhe e fundit eshte e gjitha per tu shijuar dhe takimi ehste mjaft i lkuftuar nga te dyja skuadrat. tirana kerkon te shkeputet,por fundi i takimit rregjitron shifrat e barabarta 68-68. Dhe duhen pese minutat shtese. Tirana tregon qetesi,ndersa Flamurtari luan shume mire,por gabon para koshit.

Dhe ne fund eshte skuadra nga kryeqyteti qe shpallet fituese ne rezultatin 79-82. Flamurtrai merr humbjen e trete ne kampionat,ndersa Tirana kryeson kampionatin.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close