Sport

Flamurtari tregohet superior, Orikumi kapitullon në pjesën e dytë

Derbi i Vlorës përfundon me fitoren e Flamurtarit në shifrat 3-0 ndaj Orikut. Sfida e vlefshme për javën e 8-të të Kategorisë së Parë, shikon kuqezinjtë e Torisit në krye të tabelës.

Pas një pjesë të parë të përgjumur, të zotët e shtëpisë kanë arritur të reagojn mirë në 45 minutat e dyta. Flores, Jonatan dhe Dos Santos kanë ndëshkuar Orikun duke arritur të marrin një trepikësh me shumë vlerë.

FLAMURTARI – ORIKU 3-0 (Flores 49′, Jonatan 66′, Dos Santos84′ )

Kategoria e Parë

Java e 8, FORMACIONET ZYRTARE

FLAMURTARI: Moçka; Silue, Bicaj, Qarri, Neziri; Pjeshka, Ramadani, Indio; Flores, Fernando, Jonatan;

ORIKUMI: Muho; Tahiraga Jeffersom, Deliaj, Moqi; Dalanaj, Kasaj, Llambi; Barbosa, Udoma, Deda;

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close