Sport

Flet Florian Marku: Ky titull është për shqiptarët dhe për gruan time që pret një fëmijë

Florian Marku fitoi pas 10 raunde në ndeshjen ndaj boksierit ukrainas. Pas fitores ai ka dhënë një deklaratë të shkurtër për mediat angleze ku u shpreh se kjo ishte sakrifica që kishte bërë gjatë gjithë jetës së tij dhe se ky titull shkon për të gjithë shqiptarët dhe gruan e tij e cila priste një fëmijë.

“Jam shumë i lumtur kjo është sakrifica që kam bërë gjatë gjithë jetës time. Ky titull shkon për të gjithë shqiptarët që më kanë mbështtur dhe për gruan time që është shtatzënë. Do të bëj gjithçka për familjen time”– u shpreh Marku pasi fitoi titullin e parë në karrierë.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: