Sport

Foto\Video, Legjendat e Flamurtarit, skuadra e viteve 80-90 në një aktivitet në bashkinë e Paramithia në Greqi

Legjendat e Flamurtarit, skuadra e viteve 80-90 per here te pare ne nje aktivitet ne bashkine e Paramithia ne Greqi. Ne fakt per here te pare nje ekip futbolli, ish futbolliste shqiptar behen pjese e nje aktiviteti te tille , te realizuar pikerisht ne bashkine e Paramithia ne token greke.

Nje aktivitet i iniciuar dhe organizuar nga ish futbollisti i Flamurtarit, Vasil Ruci, ndersa pjese e aktivitetit emra e njohur te Flamurtarit te madh si Rrapo Taho, Eqerem Memushi,Latif Gjondeda,Daut Naco,Saimir Haxhiu, Gjergj Iliadhi por edhe emra me te rinj qe nder vite i kane dhene tonin futbollit vlonjat dhe atij shqiptar si Artan Sakaj,Roland Nenaj e shume e shume te tjere.

Flamurtari i viteve 80-90 vijon me aktivitete te tilla te rendesishme ,me qellimin qe keta legjenda dhe emra te njohur te futbollit shqiptar dhe atij vlonjat te percjellin mes sportit frymen e mire te bashkpunimit ,ate fryme qe vec sporti di ta percoje.

Gjithcka me pas i eshte lene fushes ne aktivitetin sportiv,ne nje ndeshje futbolli mes ekipit te Flamurtarit te viteve 80-90 dhe veteraneve te Paramithia.

Nje ndeshje e cila eshte zhvilluar ne fushen sportive te qytetit,ku vec faktit se Flamurtari tregoi supermaci, ndeshja nuk kishte per qellim thjesht rezultatin, por qellimin qe aktivitete te sportit te jene ura te rendesishme bashkpunimi mes te dyja vendeve, nje aktivitet qe se shpejti pritet te realizohet edhe ne Vlore.

Pas ndeshjes protagoniste ne fushe , por edhe jashte saj si kryetari i bashkise ne Paramithia, prefekti i qarkut Vlore Flamur Mamaj ,por edhe futbolliste ne fushe treguan emocionet dhe rendesine qe kane aktivitete te tilla per te forcuar edhe me shume marredheniet mes te dyja vendeve qe sporti i bashkon aq shume.

Rrapo Taho dhe nje nga lojtaret e skuadres vendase kane konfirmuar gjithashtu se sa e rendesishme mbetet qe sporti te tregoje vlera te tilla te rendesishme. Flamurtari i viteve 80-90 vijon me aktivitetet e tij,fale iniciatorit Vasil Ruci.

Pas nje sere aktivitessh te zhvilluar ne Prishtine, Peje, Korfuz por dhe ne Sarande, Permet e qytete te tjera te vendit,aktiviteti ka vijuar ne bashkine e Paramithia, aty ku per here te pare nje ekip shqiptar, apo edhe ish futbolliste zbresin per te luajtur nje ndeshje miqesore.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close