Sport

FSHF vendos me shpatulla pas muri Flamurtarin, ùltímatum t’i paguajë 90 mijë euro trajnerit Daja

FSHF vendos me shpatulla pas muri Flamurtarin, që duhet të paguajë trajnerin Ilir Daja. Vlonjatët kanë një dètyrim të madh ndaj trajnerit aktual të Partizanit dhe së fundmi ka një vendim të ri.

Abcnews.al mëson se se Dhoma Kombëtare e Zgjidhjes së Kônflíkteve i ka kërkuar Flamurtarit të zbatojë vendimin e gjyqit. Rreth 90 mijë euro klubi vlonjat i detyrohet Dajës dhe normalisht ky borxh duhet shlyer, për të mos rrèzíkuar pènalitete të tjera.

Vetëm për pagat e prapambetura Flamurtari duhet të kalojë në llogarinë e Dajës plot 78,184 Euro, ndërkohë që trajnerit i është dhënë të drejtë edhe për bonusin e kupave të Europës, që kap shifrën e 11304 eurove.Abcnews.al

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close