Sport

Gara për Dembele, gjigandët e Premier League “bezdisin” PSG-në

Ousmane Dembele është në përfundim të kontratës me Barcelonën. Kaq ka mjaftuar që disa ekipe europiane të futen në garë për të. Sipas asaj që shkruan 90 min, për sulmuesin, PSG do të ketë një konkurrencë të madhe.

Një nga ekipet që ka shfaqur interesim është edhe Chelsea. Blutë e Londrës pëlqejnë shumë Dembele-në dhe shihet si zgjidhje për krahët e sulmit. 25 vjeçari ka luajtur më parë për Rennes dhe Dortmund.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close